موارد استفاده  

 مالت و عصاره آن به دلیل ویژگی های آنزیمی قدرت طعم دهندگی، رنگ و ارزش تغذیه ای آن در دنیا موارد استفاده فراوانی دارد. کار برد مالت در صنایع مختلف غذایی چون قنادی ها. در تهیه بیسکویت، کراکر های تخمیری، انواع کارامل، شیرینی و در تولید سرکه، الکل، غلات صبحانه ای ،بسیاری از انواع نوشابه ها و شیرهای آشامیدنی چون شیر کاکو، در نانوایی، غذای کودک و به عنوان مکمل های تقویتی و غذایی میباشد.

  علت کاربرد ماند و عصاره آن در صنایع پخت این است که مالت در نان سبب تسریع در عمل تخمیر شده و زمان فرمانتاسیون را تقلیل می دهد. در ضمن کاربرد مالت تهیه خمیر نان، صرفنظر از بهتر شدن طعم و رنگ، در بهبود کیفیت نان نیز موثر است. زیرا حجم قرص نان زیادتر شده و ساختمان مغز نان بهتر می‌شود.

از مالت در صنایع داروسازی، برای بهبود طعم در روغن ماهی و  گلیسروفسفات، در تهیه اوومالتین، استتومالت، رادیو مالت و دهها محصول مشابه دیگر استفاده می شود. ضمن اینکه به علت ملین بودن عصاره مالت، تجویز آن برای کودکان که دستگاه گوارشی آسیب پذیری دارند بسیار مناسب است.

  عصاره مالت چون حاوی آنزیم های آلفا وبتا آمیلاز، قندهای قابل تخمیر،دکسترین و ویتامینها می باشد به عنوان ماده اولیه در صنایع غذایی و هم به صورت مستقیم به عنوان یک ماده غذایی حاوی مواد مغذی، متنوع و فراوان در رژیم غذایی انسان مورد توجه قرار می‌گیرد.

عصاره مالت

فواید عصاره مالت

مصرف این ماده استخوان بندی را محکم و ضعف و بی اشتهایی را از بین می برد و در پزشکی در موارد کم خونی آویتامینوز A و بیماریهای عصبی تجویز می گردد. مالت در موارد سوء هاضمه های گلوسیدی، کمبود ترشح بزاق و دوران نقاهت بیماری‌ها و در تمام مراحلی که به یک غذای سهل الهضم نیاز است مورد استفاده قرار می گیرد.

و همچنین به خاطر داشتن مواد مقوی و مغذی در عصاره مالت در تولید مکمل های غذایی کودکان و افزایش شیر در مادران شیرده و دسترسی مناسب و سرشار به منبع ویتامین گروه B و اسیدهای آمینه مورد توجه ویژه است که متخصصین امر تغذیه بر آن تاکید دارند.

  از مهم ترین فرآورده های دارویی مالت مالتین ( maltein ) می باشد که یک فرآورده آنزیمی است. مالتین را به عنوان دارو در اختلالات گوارشی، ورم مزمن معده و تعدادی از داروها مانند گرانول مارتینه (granola marteina) استفاده می‌کنند و در دیگر صنایع چون صنایع نساجی و میکروبیولوژی، به طور مثال در تصفیه مایع استخراج شده از جوهر قیر و نمکهای آهن و در رخت شویخانه ها به منظور جداسازی نشاسته از پارچه کاربرد دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

موارد استفاده مالت
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست