درمان ریزش و سفیدی مو

  یکی از تاثیرات عوامل محیطی ، اختلالات هورمونی و نوسانات سطوح هورمونی به طور فیزیولوژیک، تغییراتی است که در پوست و موها ایجاد می‌شود در این راستا درمانها سطحی و خارجی چندان تاثیری در بهبود و پیشگیری از وضعیت به وجود آمده نشان می دهند.

   مطالعات گسترده در این خصوص نشان می‌دهد که کاهش میزان مصرف بعضی ریز مغذی ها همچون ویتامین ها و مواد معدنی کمیاب نقش اساسی را بازی می‌کند که با تغذیه مناسب و تامین عوامل کنترل کننده و کمک کننده درونی می توان از تغییرات پوست و مو همچون ریزش مو و سفید شدن آن جلوگیری کرد. اصلاح عوامل محیطی تاثیر گذار، سبک زندگی و الگوهای تغذیه ای مناسب برای داشتن مو و پوست سالم بسیار کمک کننده است.

   عصاره مالت با دارا بودن ترکیبات لازم و همه جانبه که می تواند یکجا ویتامین های مورد نیاز و املاح ضروری را تامین کند امروزه مورد توجه ویژه متخصصین تغذیه و فیزیولوژیستهاست. عصاره مالت با را دارا بودن ویتامین بیوتین در مقادیر بالا و ویتامین B5 و اسید پانتوتنیک و آهن و روی بسیار ارزشمند است.

سفید شدن مو

 ویتامین های عصاره مالت

 یکی از ویتامین های مورد نیاز بدن بیوتین است این ویتامین، عامل سازنده کراتین در بدن محسوب می‌شود کراتین از ریزش و تغییر رنگ موها جلوگیری می کند. سبوس و عصاره مالت جو دارای بیوتین است که به سلول‌های پوست کمک می‌کند چربی تولید کنند.

اگر بیوتین در بدن کم شود، پوست خشک و آسیب پذیر می شود. حبوبات حاوی مقادیر فراوانی آهن، روی و بیوتین هستند. که کمبود آن می‌تواند باعث شکنندگی موها شود. پروتئین های فراوان در این گروه مواد غذایی به همراه عناصر حیاتی مثل آهن، روی و بیوتین زیاد به تقویت موها کمک می کنند.

 ویتامین B5در بدن تبدیل به ترکیبی به نام “کوآنزیمA”می شود که وجود این ماده در بدن برای تبدیل غذا به انرژی لازم است و فقدان آن سبب نارسائی رشد و خاکستری شدن موها و کم‌خونی می‌شود.  در ضمن این ویتامین رشد و نمو را تسهیل نموده و به سلامت پوست و مو کمک می نماید.

   ویتامین B6 به ساخت ملانین در بدن کمک کرده واز ریزش و سفیدی مو جلوگیری می کند. بهترین منابع غذایی برای ویتامین، غلات، گوشت، زرده تخم مرغ، سبزیجات و جگر است. ویتامین B12 همچنین از ریزش موها جلوگیری می کند.

   بدن از اینوسیتول برای نگهداری از فولیکول های مو در بافت سلولی استفاده می کنند. نیاسین، به عنوان ویتامین B3 نیز شناخته می شود و جریان خون در پوست سر را تقویت می کند. اسید پانتوتنیک از ریزش مو و سفیدی آن جلوگیری می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ریزش مو
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست