انواع دیابت

 عصاره مالت دارای ارزش انرژی زایی بالایی است چرا که سرشار از هیدرات کربن می باشد لذا در تغذیه به منظور کسب انرژی در افراد طبیعی، کودکان، ورزشکاران و مادران شیرده و باردار حائز  اهمیت ویژه‌ای است.

اما توصیه می شود که در افراد مبتلا به دیابت خصوصا نوع یک (دیابت وابسته به انسولین) با احتیاط بیشتر و تحت تجویز پزشک مصرف شود. اما تحقیقات انجام شده در ارتباط به نقش مثبت عصاره مالت در افراد دیابتی نوع ۲ (وابسته به گیرنده‌های انسولینی) حتی به عنوان یک منبع غذایی کنترلی تاکید بیشتری می شود.

کروم، مواد معدنی

 یکی دیگر از مواد شناخته شده در این ماده فلز کروم میباشد. جو به عنوان یکی از غلاتی چه میزان کروم آن حداقل ۴۰ برابر بیشتر از گندم و 10 برابر بیشتر از مخمر می باشد توجه زیادی را به خود جلب کرده است. بر اساس تحقیقات انجام شده کروم قادر است در پیشگیری و بهبود دیابت نوع 2 موثر باشد.

اثر کروم بر روی انسولین بیش از پنج دهه گذشته به اثبات رسیده است و اثر این ماده در درمان، امروزه به عنوان یکی از راهکارهای تغذیه درمانی مطرح است.

دیابت

 کروم یک عنصر کمیاب ضروری جهت انسان است. بدن برای استفاده از کروم باید آن را به نوع فعال تبدیل کند. عامل تحمل گلوکز یک نوع فعال شده کروم است که از مخمر آبجو جدا شده است.

عامل تحمل گلوکز به انسولین کمک می‌کند تا گلوکز (قند خون) را از خون به داخل سلول ها به منظور تولید انرژی بکشد. انسولین جهت سوخت و ساز کربو هیدرات پروتئین و چربی بسیار اهمیت دارد. اگر رژیم غذایی کروم کافی نداشته باشد، بر توانایی انسولین در آماده‌سازی این مواد غذایی اثر می گذارد.

بیماران دیابتی

 بیماران دیابتی نوع 1 نیاز به تزریق انسولین جهت کنترل قند خون دارند. دیابتی های نوع ۲ اغلب می توانند با رعایت رژیم غذایی قند خون خود را تنظیم کنند. مطالعات نشان داده است که مصرف مکمل کروم توانایی دیابتی های نوع ۲ را در تنظیم قند خون افزایش می دهد، به خصوص در مواردی که ذخیره کروم بدن کم باشد.

برخی افراد قند خون بالایی دارند که در حد بیماری دیابت نیست. این افراد اغلب دچار کمبود کروم هستند و از مصرف مکمل آن سود می‌برند. افزایش قند خون به علت کمبود کروم یکی از  مشکلات شایع سالخوردگان است. قند خون پایین نقطه مقابل قند خون بالا و دیابت است. کمبودکروم ممکن است از قند خون پایین برخی افراد نقش داشته باشد. مثلاً ۲۰۰ میکروگرم کروم در روز علائم قند خون پایین را بهبود می بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

دیابت
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست