ویتامین های مورد نیاز بدن

 

 ترکیب عصاره مالت، یک عامل بسیار ارزشمند تغذیه ای برای غذاهای رژیمی، غذاهای انرژی زا و غذاهای کودک می باشد وجود اسیدهای آمینه و پروتئین های کوچک و همچنین قندهای طبیعی گوناگون در عصاره مالت، ارزش تغذیه ای آن را بالا برده است.

عصاره مالت باعث یک فرآیند هضم منظم تدریجی می شود. قند موجود در این عصاره در اثر هیدرولیز دکسترین انجام می‌شود. که از افزایش بیش از حد قند جلوگیری میکند.

 وجود ویتامین های گروه B که نقش عمده‌ای در متابولیسم یا سوخت و ساز مواد غذایی در بدن دارند ارزش غذایی این استوانه را دو چندان کرده است که شاید اهمیت و مصرف مشتقات جو از قدیم الایام تا به امروز به علت همین کاتالیزورهای معجزه گر بوده است.

 اگر نام جو را دانه B کمپلکس و عصاره آن را عصاره Bکمپلکس بگذاریم سخنان گزاف نگفته‌ایم. اکنون به تفصیل نقش و اهمیت غذایی و دارویی ویتامین های درگیر در متابولیسم بدن را بررسی می‌کنیم.

  ویتامین های گروه B1,B2,B3,B5,B6,B7) B) به طور کلی در چرخه متابولیسم سلولی نقش دارند لذا موجب افزایش متابولیسم بدن شده و رشد و تقسیم سلول ها را افزایش می دهند. این ویتامین ها در عملکرد درست دستگاه ایمنی و عصبی نقش دارند؛ و برای سلامت پوست و ماهیچه ها ضروری هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

متابولیسم بدن
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست