افزایش شیر مادر

تا سال ۱۹۸۱ تحقیقات در این مورد بسیار اندک است و تنها گزارشات مربوط به مصرف آبجو در اروپا می باشد. در این گزارشات الکل موجود در آبجو را سبب افزایش شیر دانسته اند. ادامه بررسی ها مشخص نموده است که این افزایش به دلیل الکل موجود در آبجو نمی باشد، بلکه به خاطر ترکیباتی است که در ساختن آبجو به کار میرود.

افزایش شیر در دام هایی که با تفاله های کارخانجات سازنده آبجو تغذیه شده اند، صحت مطالب فوق را تایید می نماید. ادامه مطالعات روی عصاره گیاهان سازنده آبجو و برخی گیاهان که در ساختن آبجو به کار می روند، انجام شد و اثر لاکتوژنی این عصاره ها با تزریق داخل وریدی و تجویز دهانی نشان داده شده است.

عصاره گیاهان در بیشتر مواقع برای تحریک عملکردهای فیزیولوژیکی گوناگون استفاده می شود، برخی از عصاره های گیاهی تحریک کننده ترشح هورمون پرولاکتین هستند. آبجو هم سبب افزایش ترشح پرولاکتین و به دنبال آن افزایش ترشح شیر، در غدد ترشح کننده شیر میشود در بررسی های انجام شده عصاره رازک تاثیر و فعالیت مشخصی نداشت.

افزایش شیر

در حالیکه عصاره مالت جو تحریک کننده بسیار قوی ترشح پرولاکتین است. در بررسی های بعدی به این نتیجه رسیدند که عامل شیرزا محلول در آب، مقاوم به دما و پروتئاز می‌باشد، به نظر می رسید آنها از جنس پلی ساکارید ها هستند.

آنالیز شیمیایی عصاره مالت

آنالیز شیمیایی از عصاره نشان داد که این ترکیب ماهیت پلی ساکاریدی دارند که شامل دو ترکیب بسیار مهم یعنی بتاگلوکان و پکتین هستند. در مطالعات بعدی ظرفیت قوی این عوامل برای تحریک کنندگی ترشح پرولاکتین بر روی حیوانات آزمایشگاهی تایید شد .

آزمایش ها با تاثیر این پلی ساکاریدها به صورت ‘in vitro ‘در قطعات بافت هیپوفیز ادامه پیدا کرد. نتایج این پژوهش ها نشان داد که این مواد در مقادیر مختلف می‌تواند روی سلول های هیپوفیز قدامی اثر کرده و سبب افزایش ترشح پرولاکتین در این سلول ها شود .

متخصصان توصیه می‌کنند از جو و مشتقات آن همچون عصاره مالت که یک غذای لاکتوژنیک قوی (محرک ترشح شیر) است، در رژیم غذایی مادران شیرده استفاده شود. چنانکه بیشتر عنوان شد در طب سنتی هم، جو به عنوان یک ماده محرک برای تولید شیر در زنان شیرده در طیف وسیعی استفاده می شود.

مطالعات دیگر بر روی زنان همچنان نشان می دهد که جو و ترکیبات عصاره مالت در تنظیم و تعادل هورمون های بدن نقش بسزایی دارد در این راستا مشخص شده است که عصاره مالت و جو با تعدیل و تولید استروژن رشد سینه ها را به همراه داشته و با افزایش آلوئل های شیرساز ترشحات شیر را افزایش میدهد.

نتیجه گیری

نتیجه کلی این که B-گلوکان موجود در عصاره دانه مالت، با تاثیر بر روی سلول های لاکتو تروپ هیپوفیز قدامی باعث ترشح پرولاکتین شده که ترشح پرولاکتین باعث افزایش شیر مادر میشود.

بتا گلوکان ها علاوه بر اینکه بر سیستم قلبی عروقی تاثیر مثبت می گذارند ویژگی های آنتی باکتریال، آنتی تومورال، کنترل کننده سیستم ایمنی و محافظ پرتویی نیز برای آنها ذکر شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

مادران شیرده
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست