فیبر مواد غذایی

  فیبرهای موجود در مواد غذایی گیاهی دارای ارزش بالقوه در مهار و کنترل بیماریهای قلبی عروقی و دستگاه گوارش می باشند لذا امروزه ثابت شده تغذیه گیاهی و نوع رژیم غذایی همچون رژیم مدیترانه‌ای که غالب ترکیب غذایی آنها را ترکیبات گیاهی تشکیل می‌دهند و نیز به موازات آنها استفاده از ماهی و غذاهای دریایی شانس امید به زندگی را افزایش داده و میزان مرگ و میر ناشی از اختلالات قلبی و عروقی و سرطان های دستگاه گوارش را به طور فاحش و معنی‌داری کاهش می دهند.

   فیبرها جدای از نوع فرمول شیمیایی که وابسته به گروههای پلی ساکاریدی هستند بر اساس حلالیت به دو گروه محلول و نامحلول تقسیم می شوند. مکانیسم عمل فیبرهای محلول بیشتر در جذب کلسترول موجود در غذاها و ممانعت از جذب آنها استوار است و مکانیسم عمل فیبرهای نامحلول بیشتر  در حفظ و نگهداری آب است که به نوعی در کنترل کارکرد روده ها حاضر حائز اهمیت است که بعدا توضیحات لازم در این خصوص داده خواهد شد.

  کلسترول با رسوب در رگ ها و ایجاد تصلب شرایین عامل اصلی در افزایش فشارخون و اختلالات عروق کرونری قلب و عامل حملات قلبی و سکته های مغزی است.

  فیبر موجود در جو با بیش از ۱۵ تا ۳۱ درصد در موارد مختلف در مقایسه با گندم که حداکثر ۱۰ درصد می باشد می‌تواند در جذب چربی های غذایی، رفع مشکلات گوارشی و همچنین بیماری‌های روده‌ای موثر باشد و بر اساس مطالعات انجام شده، محصولات جو (بخصوص عصاره مالت) می توانند در متابولیسم چربی ها در بدن موثر بوده و میزان کلسترول و LDL پلاسمای خون را به مقدار قابل توجهی در افراد بیمار کاهش دهد.

نارسایی قلبی

 بیماری های قلبی و عروقی

همچنین در خصوص کاهش حملات قلبی در مورد افرادی که با محصولات جو در آمریکا تغذیه شده‌اند بسیار موثر بوده است تحقیقات انجام شده نشان داد افرادی که از جو یا فرآورده‌های آن که حاوی فیبر محلول (بتا گلوکان)است استفاده می‌نمایند بیماری‌های دریچه قلب و عروقی را بسیار کاهش می دهد. بر اساس مطالعات دیگر، استفاده از غلات دارای فیبر و مواد موثر می تواند در کاهش سرطان کولون موثر بوده و میزان جذب مواد غذایی در روده را افزایش دهد.

  با توجه به مطالعات انجام شده توسط آقای استین برگر و همکارانش در سال ۱۹۹۰ بر روی استفاده از جو در کنترل و تنظیم فاکتورهای خونی مشخص شد که افراد استفاده کننده از این ماده تعادل موادی از جمله پروتئین، اوره، گلوکز، اسیدهای چرب آزاد و مینرالهای خون را به مراتب بهتر از افرادی که تحت این تیمار قرار نگرفته بودند میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

قلب
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست