ویتامین A

   ویتامین A یا رتینول برای بهبود بینایی افراد در  نور  کم مثل شب و حفظ سلامتی سطح چشم، دفاع از بدن و سلامتی پوست است. بر اثر کمبود این ویتامین فرد دچار ضخامت و خشک شدن قرنیه چشم می شود که به این بیماری گزروفتالمی می گویند.

اگر کمبود خیلی شدید شود فرد نابینا خواهد شد. ولی کمبود آن فرد را دچار شب کوری می کند.عصاره مالت جو سرشار از ویتامین A می باشد.

   ویتامین A نقش حیاتی در فعالیت سالم قلب و عروق بدن داشته و در تنظیم سالم فشار خون لازم است. ویتامین A در زخم های پوست جوش ها و سایر عوارض پوستی چون دارویی, اثری درمانی داشته و کمبود آن موجب دیر درمان شدن زخم میشود.

ویتامین A برای فعالیت مویرگها و حفظ جدار آنها لازم بوده و در عوارض قلبی عروقی با یا خونریزی های مغزی کمبود این ویتامین دیده می شود. ویتامین A در عوارض و صداهای گوش در دوران سالمندی موجب درمان و رفع آن عوارض شده و مصرف آن از به وجود آمدن این عوارض و صداهای مختلف در گوش جلوگیری می نماید.

   ویتامین A در جلوگیری از پیری زودرس و نگهداری سلول‌های بدن و شادابی آنها تاثیر شایسته‌ای دارد و امروز در درمانهای ژرونتولوژی و جلوگیری از نابودی و مرگ اعضای بدن از ویتامین‌”A” استفاده درمانی می‌شود.

   ویتامین A در رشد و نمو تاثیر دارد و برای کودکان جزو ضروریات حیاتی می باشد که رشد و نمو آن به نحو شایسته ای انجام پذیرد و موجب فعالیت و نشاط آنان می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

ویتامین A
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست