فیبر و تاثیر آن در دیابت

 هر دو گروه از فیبر ها اعم از محلول و نامحلول نقش موثری در عملکرد دستگاه گوارش و تنظیم حرکات آن بر عهده دارند، گرچه نقش فیبرهای نامحلول بسیار چشمگیر است. با توجه به نقش اساسی دستگاه گوارش در تامین انرژی و مواد مورد نیاز برای محافظت از این دستگاه در این راستا بسیار با اهمیت است.

عصاره مالت سرشار از فیبرهای محلول است و تضمین لازم در این خصوص (درمان یبوست) را انجام می دهد. فیبرها با جذب و حفظ آب علاوه بر اینکه نیاز بدن به آب را تدریجاً آزاد و تامین می‌کنند بلکه با افزایش حجم مدفوع، افزایش تحرک روده ها، ممانعت از سفتی و تسهیل در دفع زمینه های ایجاد بیماری‌های بسیار خطرناک دستگاه گوارش را می گیرند.

 

درمان یبوست

 فیبر ها و پیشگیری از بیماری ها

تحقیقات گسترده نشان می‌دهد که کاهش تحرک و عدم استفاده از فیبرها عامل اصلی در ابتلا شدن به بیماریهای یبوست، کولیت (سندروم تحریک پذیر)، سرطان روده، فتق معده و بیماری شایع بواسیر می باشد. بنابراین منبع فیبر ترکیبات مالت می باشد.

 بررسی های بالینی در این خصوص نشان می‌دهد که عصاره مالت جو باعث افزایش حجم مدفوع و تنظیم عملکرد روده ها می شود. همچنین باعث افزایش حرکات روده به مدت ۱۲ تا ۷۲ ساعت می گردد.

لذا بهترین درمان برای افرادی که دچار یبوست مزمن هستند به جای مصرف گهگاه داروهای مسهل قوی، به طور منظم به همیشگی، مالت جو است. عصاره مالت جو علاوه از پیشگیری در بهبود یبوست های مزمن، سندروم روده تحریک پذیر، التهاب‌های روده و فتق معده بسیار موثر است.

 

درمان یبوست

کاربرد در صنایع داروسازی

 در تایید یافته‌های جدید همین کافی است که عصاره مالت جایگاه خود را به خوبی در صنایع داروسازی بازکرده است. عصاره مالت در صنایع داروسازی برای بهبود طعم و مزه مواد دارویی مانند روغن ماهی و گلسیر و فسفات و همچنین در تهیه ارومالتین استومالت و دهها محصول مشابه دیگر استفاده می‌شود.

مالتین یک فرآورده آنزیمی است که به عنوان دارو در اختلالات گوارشی، ورم معده، سوءهاضمه و همچنین ساختن تعدادی دیگر از داروها استفاده می‌شود. مصرف این ماده به دلیل ملین بودن برای کودکانی که دستگاه گوارشی آسیب‌پذیر دارند بسیار مناسب است.

مصرف عصاره مالت استخوان بندی را محکم کرده و ضعف و بی اشتهایی را از بین می برد همچنین در موارد سوءهاضمه کلوئیدی، کمبود ترشح بزاق و در دوران نقاهت بیماری ها در تمام مراحلی که به یک غذای سهل الهضم نیاز است استفاده آن توصیه می شود.

عصاره مالت جو و ماست 

ترکیبات جو همچنین به عنوان یک افزودنی در محصول ماست ها به کار می رود. علاوه بر مقادیر فیبر، اثر پروبیوتیک بتاگلوکان ها نیز مورد مطالعه قرار گرفت و نتایج نشان داد که بتاگلوکان ها به طور انتخابی رشد لاکتوباسیل ها و باکتریهای ماست ساز را که دشمن بسیاری از باکتریهای پاتوژن در سیستم هاضمه هستن را تقویت می‌کند.

نکته قابل توجه در مصرف عصاره مالت این است که با توجه به بالا بودن میزان فیبر در آن از مصرف زیادی آن پرهیز شود و همراه با این عصاره مقدار زیادی آب و مایعات باید نوشید.

زیرا عدم دریافت مایعات به مقدار کافی باعث تجمع و تورم فیبر در دستگاه گوارش و دردهای گوارشی می شود و همچنین بر خلاف فیبر های موجود در سایرغلات، فیبرهای موجود در عصاره جو به عنوان منبع غذای باکتری های مفید روده و معده قرار گرفته و با تولید گاز می‌تواند ایجاد نفخ کند. از طرفی با تغذیه باکتری ها در افزایش فلور میکروبی روده نقش داشته و در ساخته شدن ویتامین‌های K و B۱۲ توسط باکتری ها بسیار مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

درمان یبوست
Instagram
Telegram
WhatsApp
فهرست